Back to Chapters

Estonia

Contact

INTBAU Estonia is a non-profit organisation created in order to promote traditional building, architecture and urbanism as well as restoration and maintenance of traditional buildings in Estonia.

Our aim is to develop a local network of professionals including architects, builders, artists, craftsmend and others interested in keeping alive local traditions. We are currently looking for individuals interested in organising workshops, courses, exhibitions and conferences.


Rahvusvaheline traditsioonilise ehituse, arhitektuuri ja urbanismi võrgustik (INTBAU – International Network for Traditional Building, Architecture & Urbanism) on aktiivne üksikisikute ja institutsioonide võrgustik, mis on pühendunud kohalikke traditsioone austavate inimlike ja harmooniliste hoonete ning paikade loomisele. Traditsioonid võimaldavad meil õppida ajaloost, rikastavad meie elu ja võimaldavad meie pärandit ka tulevikus alles hoida. Kohalikud, piirkondlikud ja rahvuslikud traditsioonid annavad kogukondadele võimaluse säilitada globaliseeruvas maailmas oma individuaalsus. Traditsioonide kaudu saame säilitada oma identiteeditunde ja võidelda sotsiaalse võõrandumise vastu. Inimestel peab olema vabadus säilitada oma traditsioone. Traditsioonilised hooned ja kohad säilitavad paljude põlvkondade jooksul välja kujunenud tasakaalu looduse ja kogukonna vahel.  Nad parandavad meie elukvaliteeti ning peegeldavad tänapäeva ühiskonda. Traditsioonilised hooned ja kohad suudavad pakkuda moevoolusid ületavat tõelist modernsust ning seeläbi paremat tulevikku. INTBAU koondab inimesi, kes traditsioonilisi ehitisi, arhitektuuri ja paiku kavandavad, loovad, hooldavad, uurivad või naudivad. Meie liikumine  saab jõudu, tähelepanu ja teadmisi koostööst, tegutsemisest ja oma põhimõtete levitamisest.

INTBAU juhtkomitee, oktoober 2001

MEMBERS OF THE BOARD AND CONTACTS

Allan Strus
Chair, INTBAU Estonia
allan@aballanstrus.ee

Kert Kits
kertkits@gmail.com

Peeter Kärp
peeter.karp@mail.ee